Stiri - Primul punct în deplasare în Liga 1 Betano
14 Aug 2017

Juventus a plecat neînvinsă de la Chiajna, 1-1 contra Concordiei, deşi imaginea generală a partidei ne face să regretăm că am pierdut două puncte importante. Gazdele au deschis scorul prin Marian Constantinescu, în minutul 43, dar Simon Măzărache, aflat la prima reuşită pentru Juventus a marcat spectaculos cu capul, la doar două minute, şi a restabilit egalitatea. Aşa a rămas până la finalul unei dispute care a adus echipei noastre primul punct extern în primul eşalon competiţional.

Daniel Opriţa a început partida cu R. Stoian – Călinţaru, Walace, Beţa (cpt) , Carabela – Benga – Zaharia, Mihăescu, Băjenaru, Stoenac – Măzărache. Au mai intrat pe parcursul meciului: Ivan Sesar, Ciprian Petre şi Vasile Buhăescu.

Juventus București va întâlni  în runda următoare pe teren propriu vicecampioana sezonului precedent FCSB.