Stiri - Din nou remiză
7 Nov 2017

Juventus a prelungit perioada în care adună puncte în campionat. A fost, de această dată, o altă remiză, 1-1, pe teren propriu, cu ACS Poli Timișoara care a completat seria rezultatelor bune din ultimul timp.

După o primă repriză mai modestă a urmat, în actul secund, o prestație mai aproape de așteptări a echipei noastre care a condus finalmente spre un egal, 1-1, apreciat până la urmă.

Bănățenii au deschis scorul prin Abraw, în minutul 11, în timp ce Nika Dzalamidze a restabilit egalitatea cu opt minute înaintea finalului de joc. Echipa noastră a început meciul în formula Drăghia – Dima, Walace, Benga, Carabela – Bărbulescu, Sesar – Călințaru, Băjenaru, Al. Zaharia- Măzărache. In cea de-a doua repriza au mai intrat: Dzalamidze, Ciprian Petre și Țâră.

Juventus revine în campionat pe 18 noiembrie în deplasarea de la Craiova pentru meciul cu CS Universitatea.