Stiri - Aproape de campioană
12 Feb 2018

Juventus a dat o replică de bun nivel campioanei Viitorul Constanța în partida desfășurată pe Arena “Ilie Oană” din Ploiești fără a reuși, până la urmă, să obțină măcar un punct din confruntarea cu gruparea lui Gheorghe Hagi. Oaspeții au câștigat la limită, 1-0, cu gol din lovitură de pedeapsă realizat de Ianis Hagi în minutul 78 al disputei.

În ultimele secvențe ale jocului, Stephan Drăghici a irosit o bună oportunitate de a egala situația pe tabela de marcaj.

Marius Baciu a început meciul în formula: Drăghia – C. Petre, Walace, Leca, Fl. Ștefan – Nicoară, Balgiu, Acolatse, Ciobanu – Rabei, Elek. Dupa pauza au mai intrat: Vasile Gheorghe, Stephan Drăghici și Andrei Ciolacu.

Echipa noastră deschide runda următoare, cea cu numărul 25, prin jocul cu Gaz Metan, de la Mediaș, care se dispută vineri, 16 februarie, de la ora 18.00.